شنبه، 9 مهر 1401
صفحه اصلی » تحلیل تکنیکال » تحلیل شاخص،ساراب،شاراک،فجر،کنور و بانکها از مهندس صادقی
0
1358
  • +4

تحلیل شاخص،ساراب،شاراک،فجر،کنور و بانکها از مهندس صادقی

شاخص کل:
باتغییر دامنه و اتفاقاتی که همگی در جریان آن هستیم عملا نوسانات شاخص کل و هم وزن بسیار محدود شدو شاید از نظر منطقی تحلیل تکنیکال چنین شرایطی عمل صحیحی نباشد . همچنین از مقایسه دو شاخص مشخص می شود که نمادهای کوچک اغلب معامله ندارند و در شرایط پر ریسک کنونی از نظر قوانین و ریسک هایی که به سرمایه گذار وارد می شود نقد شوندگی نمادهای کوچک بشدت ضعیف بوده و اگر سرمایه گذاری پیدا شود که در چنین بازاری تمایل به ورود داشته باشد فعلا غیر از نمادهای بزرگ که امکان ورود و خروج  را فراهم میکنند راهی ندارد . همچنین پرتفوهای بزرگ یا سبدگردانها احتمالا در این مقطع شاید بیشتر به تحلیل شرکتهایی مشغول باشند که در سال گذشته سود خوبی ساخته اند و تقسیم  بالایی دارند .
مع الوصف بازار برای صعودی شدن و رساندن خود به شاخص یک و نیم میلیون واحد باید بتواند از باند مقاومتی که در 1270000 تا 1315000 ساخته عبور کند  .
فعالیت در مقطع پر ریسک کنونی خصوصا تا زمانی که این باند را پشت سر نگذاشتیم مخصوص افرادیست که مدیریت کافی در معاملات خود دارند و نسبت به حرکت بازار در جهات مختلف که ناشی از اخبار پیش رو مانند توافق ایران و غرب و احیای برجام یا حوادث انتخاباتی یکماه آینده آمادگی دارند می باشد .

سکه :
همچنان طبق صحبتهای نشست تحلیلی قبل از عید معتقدم احتمال از دست رفتن این سطح حمایتی و رویت سکه هشت و نیم میلیون تومانی بالاست.

دلار:
همچنان طبق صحبتهای نشست تحلیلی قبل از عید احتمال از دست رفتن سطح 23000 و رویت هدف حوالی 20000 را بیشتر از رشد می دانم.

کنور:
واچ لیست برای شکست باند مقاومتی . تا زمان شکست فرصت کافی جهت مطالعه صورتهای مالی شرکت وجود دارد .

فجر:
مشغول نوسان در یک تراکم واچلیست برای شکست محدوده 7000 تومان . تا آن زمان وقت برای بررسی کامل از نظر بنیادی این شرکت وجود دارد.

شاراک:
از جمله نمادهای بررسی شده در نشست تحلیلی  . افرادی که سهامدار این شرکت هستند در افت اخیر بازار کمتر اذیت شدند و دوستانی که مجامع شرکتها را بررسی میکنند تحلیل این شرکت خالی از لطف نیست.

ساراب:
دوستانی که صنعت سیمان را دنبال می کنند حتما در جریان حواشی اخیر افزایش نرخ و افتی که در قیمت سهام رخ  داد هستند در این زمان سیمان داراب از ساراب
ازجمله نمادهایی که در نشست تحلیلی قبل از عید مورد اشاره قرار گرفت خود را به سقف قبلی رسانده . ساراب در پاره ای از اوقات بد معامله است و افراد صبور و با تحمل می توانند با رفتارهای این نماد سازگار باشند . واچلیست برای شکست سقف با حد ضرر نقطه ورود .

گروه بانکی:
در شاخص گروه بانک  با شکست خط روند نزولی و مقاومت افقی در محدوده ۷۷۷۰ واحدمی توان انتظار داشت انرژی کافی برای رسیدن به محدوده ۹۴۰۰ واحد تولید شود.
دسته بندی: تحلیل تکنیکال
کانال تلگرام بورس گردان

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید