سه شنبه، 2 مرداد 1403
صفحه اصلی » تحلیل تکنیکال » نمودار و تحلیل شاخص کل و شاخص هم وزن و تعدادی از سهم های دیگر و همینطور دلار مهندس صادقی
0
3860
  • +3

نمودار و تحلیل شاخص کل و شاخص هم وزن و تعدادی از سهم های دیگر و همینطور دلار مهندس صادقی

عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان و همراهان مجموعه بورس گردان و با آرزوی سلامتی با بررسی بازار بورس ایران  در خدمت عزیزان هستم . 
پس از فراز و نشیب های چهارماه گذشته و تغییرات دستوری از قبیل تغییر در دامنه نوسان که ریسک بازار را برای فعالان این حوزه بالا برده بود و گذر از ریسک سیستماتیک انتخابات که بازارها را در حالت انتظار قرار داده بود میزان نقدینگی در بازار بورس افزایش یافته که نشان از اعتماد آرام و اندک فعالین بازار با امید به آینده و بهبود شرایط است و کمابیش شاهد جمع شدن صفوف فروش و متعادل شدن بازار در صنایع مختلف هستیم . 
اکنون باید بازار را با مفروضات جدید و اتفاقات مهم پیش رو دید که چند مورد آن به اختصار عنوان میشود که هر کدام احتیاج به بررسی عمیق و دقیق از سوی اهالی بازار دارد . 
در مدتی که بازار بورس ایران  درگیر مشکلات عدیده ای بود کامودیتی ها در بازار های جهانی رشد های زیادی داشتند که برای بررسی بیشتر لازم است تصمیمات اقتصادی کشورهایی چون امریکا و چین را در آینده همچنین رفع موضوع بیماری کرونا را زیر نظر داشت . 
همین موضوع باعث شد تعادل بازار از نمادهای کامودیتی محور که عموما هم نمادهای بزرگ  با نقد شوندگی بالا هستند آغاز شود.
همچنین در فصل مجامع هستیم که شرکتهایی با میزان سود سازی بالا و تقسیم  سود مناسب و همچنین ساختن سود قابل قبول برای سال 1400 که بخشی از آن هم پشت سر گذاشتیم مورد اقبالند . 
از طرفی فعالین همه بازارها از جمله بورس در پی اخبار برجام و نحوه به نتیجه رسیدن و نوع اجرای آن و تعهدات طرفین هستند که طبیعتا در این باره با موضوعاتی چون تغییرات نرخ ارز و اخبار مربوط به fatf  روبرو هستیم . 
تیم اقتصادی جدید و سلایق آنها و نحوه مواجهه با کسری بودجه در سال جاری هم حتما برای ما به عنوان سرمایه گذار بازار بورس اتفاقیست مهم که باید با دقت این موضوع را رصد کنیم . 
در ادامه با بررسی چارت شاخص ها . دلار و برخی نمادهای بازار این پست را تکمیل خواهم کرد .بدیهیست که این نمادها جهت تحلیل و بررسی بیشتر دوستان بوده و سیگنال خرید و فروش محسوب نمی شود و در نهایت از همه عزیزان  میخواهم که مدیریت سرمایه و پایبندی به  حدود را در تصمیات خود لحاظ کنند .
.شاخص کل : با توجه به نقض شدن چند باره خطوط مورب بهتر است در این مقطع خطوط افقی را مد نظر قرار دهیم . برای صعودی شدن بازار نیاز است محدوده ۱۲۷۰۰۰۰ تا ۱۳۱۰۰۰۰ شکسته شود تا انرژی لازم برای رسیدن به سطح ۱۵۴۰۰۰۰ تولید شود . در اغلب نمادهای بزرگ بازار هم در متناظر این محدوده سطوح مقاومتی داریم که با شکست آن تقاضا بر بازار غالب خواهد شد .
دسته بندی: تحلیل تکنیکال
کانال تلگرام بورس گردان

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید